diff3

Autres langues

Langue: pl

Autres versions - même langue

Version: 1 paŒdziernika 1994 (openSuse - 09/10/07)

Section: 1 (Commandes utilisateur)

NAZWA

diff3 - znajd¼ ró¿nice miêdzy trzema plikami

SK£ADNIA

diff3 [opcje] mój starszy twój

OPIS

Dokumentacja niniejsza nie jest ju¿ utrzymywana i mo¿e byæ niedok³adna lub niekompletna. Autorytatywnym ¼ród³em jest obecnie dokumentacja Texinfo. Dostêp do niej uzyskasz wpisuj±c w wierszu poleceñ:
pinfo diff3
lub
info diff3.

Polecenie diff3 porównuje trzy pliki i podaje opisy ró¿nic pomiêdzy nimi.

Plikami porównywanymi s± argumenty nazwane tu mój, starszy i twój. Co najwy¿ej jedn± z tych trzech nazw mo¿e byæ -, mówi±ca diff3 by zamiast tego pliku czyta³ standardowe wej¶cie.

OPCJE

Poni¿ej podano podsumowanie wszystkich opcji akceptowanych przez GNU diff3. Mo¿na ³±czyæ kilka opcji jednoliterowych (chyba ¿e pobieraj± argument) w pojedynczy argument wiersza poleceñ.
-a

--text
Traktuje wszystkie pliki jak tekstowe i porównuje je linia po linii, nawet je¶li nie wygl±daj± na tekstowe.
-A

--show-all
Nanosi wszystkie zmiany powsta³e miêdzy starszy a twój do pliku mój, ujmuj±c wynik³e konflikty pomiêdzy linie zawieraj±ce ci±gi nawiasów ostrych (>, <).
-e

--ed
Tworzy skrypt programu ed, który nanosi zmiany pomiêdzy starszy a twój do pliku mój.
-E

--show-overlap
Jak -e, ale dodatkowo obejmuje nak³adaj±ce siê zmiany parami linii nawiasów ostrych. Z opcj± -E, nak³adaj±ca siê zmiana wygl±da tak:

<<<<<<< mój

linie z mój

=======

linie z twój

>>>>>>> twój

-3

--easy-only
Jak -e, z wyj±tkiem tego, ¿e wypisuje tylko zmiany nienak³adaj±ce siê.
-i
Na koñcu skryptu ed generuje polecenia w i q, by by³ zgodny z System V. Opcja ta musi byæ u¿yta z jedn± z opcji -AeExX3, a nie mo¿e byæ ³±czona z -m.
-T

--initial-tab
Zamiast dwu spacji przed tekstem linii normalnego formatu wypisuje tabulacjê. Powoduje, ¿e wyrównanie tabulacji w linii wygl±da normalnie.
-L etykieta

--label=etykieta
W liniach nawiasów ostrych wypisywanych przez opcje -A, -E i -X u¿ywa etykiety etykieta w miejscu nazwy pliku. Opcjê tê mo¿na podaæ do trzech razy, po jednym dla ka¿dego pliku wej¶ciowego. Domy¶lne etykiety s± nazwami plików wej¶ciowych. Zatem diff3 -L X -L Y -L Z -m A B C dzia³a jak diff3 -m A B C, z wyj±tkiem tego, ¿e wynik wygl±da jakby pochodzi³ z plików o nazwach X, Y i Z a nie z plików nazywaj±cych siê A, B i C.
-m

--merge
Za po¶rednictwem skryptu edycyjnego wprowadza zmiany do pierwszego pliku i wysy³a wynik na standardowe wyj¶cie. W przeciwieñstwie do przesy³ania potokiem wyj¶cia z diff3 do ed, dzia³a nawet z plikami binarnymi i niekompletnymi liniami. Je¶li nie podano ¿adnej z opcji skryptu edycyjnego, to przyjmowana jest -A.
-x

--overlap-only
Jak -e, ale wypisuje tylko zmiany nak³adaj±ce siê.
-X
Jak -E, ale wypisuje tylko zmiany, które siê nak³adaj±. Inaczej mówi±c, jak -x, tylko obejmuje zmiany w nawiasy ostre, jak w -E.
--help
Wy¶wietla informacjê o stosowaniu programu i dostêpnych opcjach, koñczy pracê.
-v

--version
Wy¶wietla numer wersji programu i koñczy pracê.

KOPIOWANIE

Plik ten powsta³ na podstawie podrêcznika info pakietu diffutils.

Copyright (C) 1992, 1993, 1994 Free Software Foundation, Inc.

Permission is granted to make and distribute verbatim copies of this manual provided the copyright notice and this permission notice are preserved on all copies.

Permission is granted to copy and distribute modified versions of this manual under the conditions for verbatim copying, provided that the entire resulting derived work is distributed under the terms of a permission notice identical to this one.

Permission is granted to copy and distribute translations of this manual into another language, under the above conditions for modified versions, except that this permission notice may be stated in a translation approved by the Foundation.

ZOBACZ TAK¯E

cmp(1), comm(1), diff(1), ed(1), patch(1), sdiff(1).

DIAGNOSTYKA

Kod zakoñczenia 0 oznacza pomy¶lnie ukoñczon± pracê diff3, 1 napotkanie konfliktów, a 2 k³opoty.